W rozmowie omawiana jest renta dożywotnia - rozwiązanie finansowe skierowane głównie do seniorów, którzy chcą poprawić swoją sytuację materialną, zachowując jednocześnie prawo do zamieszkiwania we własnym lokalu. Gościem programu jest Katarzyna Brzeska-Miksa, prezes Funduszu Hipotecznego Familia S.A, która szczegółowo wyjaśnia zasady działania tego produktu.
W wywiadzie eksperci omawiają rosnącą popularność rent dożywotnich i umów o dożywocie w Polsce. Hanna Milewska-Wilk z Instytutu Badań Rozwoju Miast i Regionów oraz Katarzyna Brzeska-Miksa, prezes Funduszu Hipotecznego Familia S.A, przedstawiają kompleksowy obraz tego dynamicznie rozwijającego się segmentu rynku nieruchomości.
„Diamenty Forbesa” to doroczny ranking przedsiębiorstw, które w ostatnich trzech latach najskuteczniej zwiększyły swoją wartość. Potwierdzenie siły, zdolności budowania wartości i jakości marki oraz biznesu szczególnie zyskuje na znaczeniu w obecnych, skomplikowanych czasach, ale stanowię nieocenione źródło inspiracji.
Emerytura czy renta otrzymywana ZUS często nie wystarcza na pokrycie wszystkich wydatków. Rosnące koszty życia sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na rozwiązanie, jakim jest renta dożywotnia. Stanowi ona dodatkowe wsparcie finansowe dla osób po 65. roku życia. Czym jest renta dożywotnia i co należy wiedzieć przed podpisaniem umowy?
Stale rosnące koszty życia wskutek wysokiej inflacji, nierzadko jeszcze bardziej komplikują i tak już trudną sytuację finansową wielu seniorów. Nie każdy z emerytów może poszczycić się bowiem oszczędnościami. Wręcz przeciwnie – część boryka się z zadłużeniem, przekraczającym możliwości spłaty zobowiązań w trybie bieżącym. Jak skutecznie rozwiązać ten problem?
Czy słyszałeś już o rencie dożywotniej dla seniora? Otóż jest to świadczenie pieniężne oferowane przez Fundusz Hipoteczny. Podpisanie umowy wiąże się z otrzymywaniem dodatkowej renty aż do śmierci. Umowa renty dożywotniej musi gwarantować Ci bezpieczeństwo. Dlatego też jest wiele ważnych czynników, na które koniecznie musisz zwrócić uwagę.
Czym jest renta dożywotnia? Na jaką rentę może liczyć 82 letnia kobieta? Na te i inne pytanie znajdziecie Państwo odpowiedź w artykule: "Renta dożywotnia za mieszkanie, a bezpieczna i dostatnia starość" opublikowanym w Business Insider.
Pani Prawnik Bożena Kwiecińska na łamach Tygodnika Katolickiego "Niedziela" odpowiada na pytanie czytelnika. Jakie są skutki zawarcia umowy renty dożywotniej ? Jakie zabezpieczenia powinna gwarantować umowa ? Polecamy lekturę wypowiedzi eksperta.
www.niedziela.pl
Emerytura często nie wystarcza na zaspokojenie podstawowych potrzeb seniora. Może on jednak poprawić swój byt decydując się na hipotekę odwróconą lub rentę dożywotnią.
Jaki wylicza się wysokość renty? Ile wynosi średnie świadczenie? Co należy zrobić aby skorzystać z oferty? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziecie Państwo w artykule.
O rencie dożywotniej i wyzwaniach srebrnej gospodarki - Gościem Debaty Jedynki była Prezes Funduszu Hipotecznego Familia Katarzyna Brzeska - Miksa. Zapraszamy do audycji.
Gościem dzisiejszego wydania programu Warszawski Dzień w TVP Warszawa była Prezes Funduszu Hipotecznego Familia Katarzyna Brzeska-Miksa - zapraszamy do oglądania od 50 minuty. Dziękujemy TVP Warszawa za zaproszenie.
Apelujemy od pięciu lat, by ten rynek został uregulowany. Czekamy na regulacje i uczestniczymy w pracach z nią związanych - wyjaśnia Katarzyna Brzeska-Miksa prezes zarządu Funduszu Hipotecznego Familia, która była gościem radiowej Jedynki.
Z ogromną radością przyjęłam informację, że w dniu dzisiejszym projekt ustawy o rencie dożywotniej trafił do konsultacji społecznych mówi Katarzyna Brzeska – Miksa, Prezes FH Familia SA
Rozmowa dotyczyła odwróconego kredytu hipotecznego oraz renty dożywotniej. Jakie są główne różnice i do kogo są skierowane oba produkty.
Katarzyna Brzeska-Miksa udzieliła wywiadu dla Polskie Radio.
Poruszane są zwłaszcza kwestie zabezpieczeń, jakie muszą znaleźć się w umowie, aby seniorzy mogli godnie żyć i nie martwić się o codzienność. Miedzy innymi o tych zabezpieczeniach mówiła Pani Katarzyna Brzeska – Miksa - Prezes FH Familia SA w programie RAPORT na antenie Superstacji.
Gościem Pytania na Śniadanie była Katarzyna Brzeska – Miksa – Prezes FH Familia. Poruszane były między innymi kwestie, zapisów w Umowie, które są konieczne, aby w pełni zabezpieczyć Seniorów na wypadek np. upadłości Firmy. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.
W Polsce są dziesiątki, setki tysięcy osób, które mają małe emerytury i ledwo wiążą koniec z końcem. Dodatkowe kilka stówek by się przydało, żeby prowadzić życie choćby w połowie tak kolorowe, jak swego czasu obiecywały słynne OFE.
27 lutego w studiu RDC rozmawialiśmy o pozytywnych i negatywnych aspektach odwróconej hipoteki, czyli zrzekania się prawa do nieruchomości w zamian za otrzymywanie dożywotniej renty od funduszu hipotecznego.
Odwrócona hipoteka ma być w przyszłości sposobem na zwiększenie standardu życia na emeryturze. Na razie dość nieśmiało wkracza na polski rynek usług finansowych. Obawy może budzić wysokość deklarowanej sumy, jaka wpłynie na konto emeryta, korzystającego z tej oferty, a także brak regulacji prawnych.
Chcemy jak najszybszego wprowadzenia rządowych regulacji dotyczących renty dożywotniej – mówi Katarzyna Brzeska-Miksa, prezes Funduszu Hipotecznego Familia. Chodzi przede wszystkim o odpowiedni nadzór nad firmami, które oferują ten produkt dla seniorów oraz o wymogi kapitałowe. .
Przekazując funduszowi hipotecznemu nieruchomość, można dostać comiesięczne wypłaty i większą gotówkę.